Results: Haweswater half marathon 6 March 2005

 

Pos.

No.

First Name

Last Name

Gender

Cat

Team Name

Total Time

1

4532

Rodri

Jones

Male

M

Westbury Harriers

01:10:02

2

4724

Mike

Scott

Male

M

Border Harriers

01:13:20

3

4932

Peter

Newton

Male

M

Claremont RR

01:13:59

4

4501

Alistair

Tatham

Male

M

Quakers Running Club     

01:14:54

5

4671

Steve

Angus

Male

M

Border Harriers

01:15:32

6

4924

Andrew

Minister

Male

M

Hartlepool Burn RR

01:16:28

7

4551

Garry         

Dixon

Male

M

Barrow & Furness Strider 

01:16:42

8

4697

Andrew

Meskimmon

Male

M40

Dewsbury Road Runners

01:17:14

9

4649

Dave

Troman

Male

M

Keswick AC

01:17:58

10

4698

Adrian

Sowerby

Male

M

Unattached               

01:18:26

11

4880

George

Thompson

Male

M40

Border Harriers

01:21:01

12

4901

Sean

Smith

Male

M

Sunderland

01:21:10

13

4917

Paul

Brittleton

Male

M

Helmehill

01:21:20

14

4717

Pez

Bullen

Male

M40

Keswick AC

01:21:52

15

4826

Martin

Gaughan

Male

M40

Blyth AC

01:21:58

16

4630

Simon

Mounsey

Male

M

Rotherham Runners

01:22:08

17

4909

Duncan

Overton

Male

M50

Keswick AC

01:22:36

18

4674

Mark

Hutchinson

Male

M40

Leeds and Bradford Triathlon Club

01:22:48

19

4882

William

Johnstone

Male

M50

Border Harriers

01:22:54

20

4851

Kevin

Allen

Male

M

Crook and District

01:23:03

21

4565

Paul

Knowles

Male

M

Ambleside

01:23:15

22

4569

Richard

Roberts

Male

M40

Northen Vets

01:23:38

23

4930

Jim

Wheldon

Male

M50

Pudsey Pacers

01:24:00

24

4742

Matt

Simmonds

Male

M

Unattached               

01:24:06

25

4603

Keith

Hill

Male

M

Keswick AC

01:24:07

26

4748

Tony

Davis

Male

M40

Derwent AC

01:25:08

27

4776

Simon

Horsley

Male

M40

Howgill Harriers

01:25:36

28

4918

Martyn

Pollitt

Male

M

Burnden RR

01:25:41

29

4688

Kevin

Towers

Male

M40

Kendal AC

01:25:45

30

4766

John

Widdington

Male

M

Unattached               

01:25:46

31

4590

Andy

Staveley

Male

M40

Burnden Roadrunners

01:26:01

32

4870

Michael

Litt

Male

M50

Cumberland AC

01:26:12

33

4594

Steve      

Townsley

Male

M40

Tubs of Lard

01:26:13

34

4758

Mark

Solomon

Male

M

Unattached               

01:26:21

35

4856

Alan

Marshall

Male

M40

Eden Runners             

01:26:25

36

4602

Stuart

Wilson

Male

M

Unattached               

01:26:27

37

4893

Robin

Gillespie

Male

M

Eden Runners             

01:26:32

38

4850

David

Owens

Male

M40

Keswick AC

01:26:38

39

4859

Paul

Boardman

Male

M40

Horwich Harriers

01:26:42

40

4830

Barry

Metcalf

Male

M40

Blyth AC

01:26:44

41

4822

Mal

Darbyshire

Male

M40

Blyth AC

01:26:55

42

4894

Stephen

Hartley

Male

M

Eden Runners             

01:26:55

43

4702

Vic

Richards

Male

M40

Ambleside

01:26:58

44

4502

Karen

Heaviside

Female

F

Eden Runners             

01:27:00

45

4890

Al

Hartley

Male

M40

Unattached               

01:27:33

46

4587

Ian

Royston

Male

M40

Unattached               

01:27:44

47

4701

Steve

Temple

Male

M40

Unattached               

01:27:49

48

4849

Brian

Holden

Male

M50

Guernsey Island AC

01:28:13

49

4647

Geoff

Scott            

Male

M40

Unattached               

01:28:16

50

4904

Mark

Walsh

Male

M

Kendal AC

01:28:36

51

4746

Paul

Hart

Male

M

Dumfries Running Club

01:28:40

52

4862

Hazel

Jones

Female

F

Dallam

01:28:48

53

4732

Jonathan

Clemson

Male

M

Preston Harriers

01:28:50

54

4734

Alex

Sewell

Male

M40

Blyth AC

01:29:01

55

4723

Tom

Owen

Male

M

Unattached               

01:29:06

56

4772

Paul

Jackson

Male

M

Cumberland AC

01:29:43

57

4915

Richard

Gilbert

Male

M

Newport & District

01:29:57

58

4874

Richard

Elliot

Male

M

Cumberland AC

01:30:10

59

4730

Adam

Griffiths

Male

M

York Uni Athletics Club

01:30:57

60

4544

Jon

Cooper

Male

M

Unattached               

01:31:11

61

4812

David

Little

Male

M

ADAC

01:31:16

62

4863

Richard

Unwin

Male

M50

Keswick AC

01:31:27

63

4767

Colin

Campbell

Male

M

Unattached               

01:31:38

64

4621

Nicolas

Wilson

Male

M40

Unattached               

01:31:39

65

4516

Roger

Grey

Male

M50

Cumberland AC

01:31:44

66

4802

Peter      

Garnett

Male

M50

Border Harriers

01:31:45

67

4754

Michael

Dowling

Male

M40

Helme Hill Runners

01:31:49

68

4832

Dave

Roberts

Male

M40

Blyth AC

01:31:59

69

4815

James

Flett

Male

M

Unattached                

01:32:03

70

4665

Neil

Douthwaite

Male

M

Evenwood

01:32:06

71

4913

Ian

Dodds

Male

M40

Southport Warterloo

01:32:11

72

4679

Ron

Pouwner

Male

M40

Evenwood

01:32:46

73

4922

Derek

Coop

Male

M40

Horwich Harriers

01:32:53

74

4654

Steven

Walker

Male

M40

Blyth AC

01:32:56

75

4900

David

Higson

Male

M40

Westmorland Tri

01:32:59

76

4879

John

Higham

Male

M50

Border Harriers

01:33:21

77

4633

Tim

Warner

Male

M40

Garstang

01:33:36

78

4548

Andrew

Bowness

Male

M

Unattached               

01:33:37

79

4562

Stephen

Womack

Male

M

Unattached               

01:33:39

80

4789

Andrew

Coulthurst

Male

M

Unattached               

01:33:39

81

4556

David

White

Male

M

Helm Hill Runners

01:33:42

82

4503

Elizabeth

Sowter

Female

F

Swaledale Road Runners                

01:33:44

83

4526

Tim

Makin

Male

M40

Quakers Running Club     

01:33:51

84

4753

Guy

Simmonds

Male

M

Unattached               

01:33:53

85

4568

Graham

Daglish

Male

M50

Elvet Striders

01:33:55

86

4936

S

Pollen

Male

M40

Unattached               

01:34:01

87

4834

Suzanne

Hunter

Female

F

Blyth AC

01:34:08

88

4610

Elizabeth    

Horrabin

Female

F

Unattached               

01:34:20

89

4829

Terry

McCabe

Male

M50

Blyth AC

01:34:23

90

4771

Jonathan

Brett

Male

M

Unattached               

01:34:28

91

4635

Owen

Henriksen

Male

M40

Unattached               

01:34:30

92

4670

Michael

Gillies

Male

M

Unattached               

01:34:31

93

4657

Shaun

Roberts

Male

M40

Elvet Striders

01:34:34

94

4903

Huw

Johnson

Male

M

Unattached

01:34:37

95

4919

Steve

Viney

Male

M50

Unattached               

01:34:46

96

4905

Steve

Walsh

Male

M50

Warrington RR

01:34:53

97

4824

Joe

Fraser

Male

M50

Blyth AC

01:34:56

98

4645

Ian

Clish

Male

M

Unattached               

01:35:02

99

4840

Howard

Broadway

Male

M40

Unattached                

01:35:03

100

4667

Gerry

Hehir

Male

M40

Crook & District

01:35:05

101

4808

David

Wood

Male

M50

North Fylde

01:35:06

102

4897

Graham

Schofield

Male

M50

Chorley Harriers

01:35:15

103

4743

Teresa

Douglas

Female

F40

Eden Runners             

01:35:33

104

4650

Rebecca

Adams

Female

F40

Derwent AC

01:35:48

105

4542

Richard

Harrison

Male

M

Easingwold

01:35:48

106

4592

Martin

Bell

Male

M40

Unattached               

01:35:55

107

4699

Stuart

Stoddart

Male

M

Unattached               

01:36:02

108

4640

Stephen

Kenworthy

Male

M40

Buxton AC

01:36:03

109

4700

Harry

Norman

Male

M40

North Sheilds Polytechnic

01:36:08

110

4751

John

Robson

Male

M40

Annan and District AC

01:36:08

111

4559

Ray

McGarry

Male

M

Unattached               

01:36:17

112

4867

Craig

Kershaw

Male

M50

Cumberland AC

01:36:26

113

4961

Stephen

Symons

Male

M

Unattached               

01:36:27

114

4651

Andrew

Adams

Male

M40

Derwent AC

01:36:32

115

4827

John

Mallon

Male

M40

Blyth AC

01:36:45

116

4757

Jonathan

Dunham

Male

M

Unattached               

01:36:53

117

4761

Richard

Hall

Male

M40

Unattached               

01:36:54

118

4682

Trevor

Went

Male

M50

North Sheilds Polytechnic

01:36:59

119

4886

Caroline

Pollard

Female

F40

North York Moors AC

01:37:01

120

4810

Nicola

Abrahams

Female

F

Horsforth Harriers

01:37:09

121

4821

Dave

Cox

Male

M50

Blyth AC

01:37:16

122

4836

Anne

Potts

Female

F50

Blyth AC

01:37:20

123

4768

Ian

Cable

Male

M40

Unattached               

01:37:22

124

4878

Joe

Faulkner

Male

M40

Eden Runners             

01:37:28

125

4782

John

Hutchinson

Male

M40

Elvet Striders

01:37:44

126

4507

Nigel

Cockrell

Male

M40

Worcester Joggers

01:37:51

127

4837

Catherine

Young

Female

F40

Blyth AC

01:38:01

128

4736

Chris

Waldie

Male

M40

Unattached               

01:38:03

129

4752

Alan

Smith

Male

M50

Elvet Striders

01:38:08

130

4793

Malcolm

Vinnicombe

Male

M50

Unattached               

01:38:14

131

4658

Ann

Stuart

Female

F40

Bromsgrove and Redditch

01:38:14

132

4663

Lee

Spencer

Male

M

Unattached               

01:38:44

133

4884

Alun

Brown

Male

M

Unattached               

01:38:50

134

4860

Elizabeth    

Day

Female

F

Unattached               

01:38:57

135

4807

Alaistair

Cairns

Male

M

Unattached               

01:39:03

136

4914

Anthony

Lees

Male

M

Unattached                

01:39:03

137

4738

Ian

Slater

Male

M40

Derwent AC

01:39:15

138

4582

Jacqueline

Keavney

Female

F

Swaledale Road Runners                

01:39:17

139

4706

Graham

Mackenzie

Male

M

Unattached               

01:39:26

140

4695

Patric

Gilghrist

Male

M50

Keswick AC

01:39:32

141

4608

Steve      

Cooney

Male

M40

Lancs Police

01:39:32

142

4741

Paul

Flynn

Male

M40

Eden Runners             

01:39:35

143

4504

Paul

Bowerbank

Male

M40

Unattached               

01:39:36

144

4816

Mark

Smith

Male

M

Unattached               

01:39:44

145

4877

Marcus

Lancastle

Male

M

Unattached               

01:39:49

146

4716

Rob

Lawley

Male

M40

Unattached               

01:40:12

147

4583

David

Williams

Male

M

Unattached               

01:40:18

148

4745

Peter      

Gulliford

Male

M50

Unattached               

01:40:20

149

4545

Garry         

Rathbone

Male

M40

Unattached               

01:40:22

150

4599

Dominic

Buckley

Male

M

Unattached               

01:40:26

151

4607

Ralph

Gerrard

Male

M40

Unattached                

01:40:37

152

4744

Albert

Douglas

Male

M50

Eden Runners             

01:40:40

153

4835

Sharon

Percy

Female

F

Blyth AC

01:40:47

154

4823

Ralph

Dickinson

Male

M50

Blyth AC

01:40:47

155

4555

John

King

Male

M50

Helm Hill Runners

01:40:49

156

4910

Rosanne

Gittins

female

F

Keswick AC

01:40:54

157

4539

Roland

Shaw

Male

M40

Lancaster and Morecambe AC

01:40:54

158

4626

Keith

Rens

Male

M40

Unattached               

01:40:56

159

4873

Kenneth

Hutton

Male

M

Cumberland AC

01:40:58

160

4523

Paul

Hurdley

Male

M

Unattached               

01:41:12

161

4820

Michael

Brown

Male

M

Blyth AC

01:41:15

162

4926

Natalie

Ruane

Female

F

Eden Runners

01:41:39

163

4601

Kevin

Renton

Male

M

Unattached               

01:41:39

164

4677

Niall

Cooper

Male

M40

Unattached                

01:41:42

165

4818

Rob

Barkley

Male

M

Blyth AC

01:41:42

166

4727

Simon

Linley

Male

M

Unattached               

01:41:55

167

4656

Michael

Mahon

Male

M50

North York Moors AC

01:42:05

168

4505

Jane

Milton

Female

F40

Unattached                

01:42:11

169

4534

Roger

Jobson

Male

M50

Unattached               

01:42:11

170

4643

David

Bracey

Male

M50

Road Runners Club        

01:42:38

171

4533

Gill

Bearman

Female

F40

Westbury Harriers

01:42:46

172

4927

Brian

Barton

Male

M60

Stafford Harriers

01:42:50

173

4506

Alan

Harman

Male

M40

Thirsk and Sowerby

01:42:51

174

4765

Bruce

Helm

Male

M

Unattached               

01:43:17

175

4811

Nicola

Wilde

Female

F40

Horsforth Harriers

01:43:19

176

4593

Simon

Kirkby

Male

M

Unattached               

01:43:20

177

4561

Barrie

Evans

Male

M50

Elvet Striders

01:43:23

178

4652

Stephen

Harding

Male

M

Unattached               

01:43:28

179

4916

Paul

Aitken

Male

M

Unattached               

01:43:28

180

4576

Paul

Percival-Smith

Male

M40

Kendal AC

01:43:40

181

4921

Brian

Hall

Male

M40

Unattached               

01:43:52

182

4714

Susie

Woolmer

Female

F

Unattached               

01:43:58

183

4715

Dean

Ellison

Male

M

Unattached               

01:44:00

184

4527

Christopher

Shipman

Male

M

Unattached                

01:44:06

185

4885

Jon

Raymond

Male

M

Unattached               

01:44:12

186

4923

David

Robins

Male

M40

Keswick AC

01:44:26

187

4725

John

Bamforth

Male

M40

Unattached               

01:44:27

188

4798

Peter      

Blackledge

Male

M50

Accrington Runners

01:44:29

189

4692

Terry

Dunn

Male

M50

South Shields

01:44:35

190

4691

Malcom

Aitchison

Male

M40

Unattached               

01:44:35

191

4514

Chris

Barrett

Male

M40

Southport Waterloo AC

01:44:36

192

4729

David

Hainsworth

Male

M50

Otley AC                  

01:44:40

193

4777

Peter

Lorrain-Smith

Male

M

Unattached               

01:44:42

194

4617

Jeff   

Drake

Male

M40

Mibro AC

01:44:49

195

4581

Lee

Knowles

Male

M

Unattached               

01:44:54

196

4786

Stephen

Bingham

Male

M

Unattached               

01:44:57

197

4785

Stuart

Bingham

Male

M40

Unattached               

01:44:57

198

4737

Helena

Bramwel

Female

F40

Derwent AC

01:45:15

199

4696

David

Peacock

Male

M40

Eden Runners             

01:45:20

200

4589

Shirley

Ashton

Female

F40

Burnden Roadrunners

01:45:26

201

4809

Jean

Davey

Female

F40

Horsforth Harriers

01:45:37

202

4728

Bob

Craig

Male

M40

Road Runners Club        

01:45:44

203

4819

Dave

Bradley

Male

M50

Blyth AC

01:45:52

204

4524

Phil      

Crudge

Male

M40

Unattached               

01:46:05

205

4528

Greg

Smith

Male

M

Unattached               

01:46:16

206

4623

Chris

Jeffs

Female

F40

Helme Hill Runners

01:46:21

207

4749

Bill

Hargreaves

Male

M50

Unattached               

01:46:25

208

4796

Jennifer

Adams

Female

F50

Accrington Runners

01:46:34

209

4778

David

Henderson

Male

M

Unattached               

01:46:45

210

4672

Howard

Graves

Male

M50

Unattached               

01:46:50

211

4666

Donna

Douthwaite

Female

F

Evenwood

01:46:50

212

4530

John

Hunter

Male

M50

Swaledale Road Runners                

01:46:51

213

4553

Arthur

Potter

Male

M60

North East Vets

01:46:56

214

4769

Lee

Bainbridge

Male

M

Unattached               

01:47:08

215

4541

Tracy

Harrison

Female

F

Easingwold

01:47:14

216

4902

Lisa

Richardson

Female

F

Blackburn RR

01:47:16

217

4578

Helen

Witham

Female

F40

Teesdale

01:47:17

218

4790

Diane

Hayton

Female

F40

Cumberland Fell Runners

01:47:21

219

4513

Robert

Hirst

Male

M50

Clayton Harriers

01:47:22

220

4780

Kieron

Ashworth

Male

M

Clayton-le-Moors

01:47:25

221

4536

Phil      

Baxter

Male

M40

Evenwood

01:47:53

222

4920

Patricia

Richards

Female

F50

Keswick AC

01:48:00

223

4892

Paul

Bishop

Male

M40

Unattached               

01:48:17

224

4854

Eric

Nutter

Male

M60

Swaledale Road Runners                 

01:48:23

225

4547

Dave

Robson

Male

M50

ITS Club 9

01:48:24

226

4907

Mark

Wedgwood

Male

M

Unattached               

01:48:36

227

4801

David

Angell

Male

M40

Unattached               

01:48:41

228

4512

Catherine

Bent

Male

M

Unattached                

01:49:11

229

4875

Stewart

Grant

Male

M50

Cumberland AC

01:49:18

230

4686

Andrew

Pallister

Male

M40

Cumbria Fell Runners

01:49:19

231

4881

William

Brown

Male

M50

Border Harriers

01:49:38

232

4814

John

Lovick

Male

M50

Unattached               

01:49:42

233

4831

Joe

Potts

Male

M50

Blyth AC

01:49:56

234

4876

Alastair

Kirkbride

Male

M

Unattached               

01:49:57

235

4906

A

Elford

Male

M50

Unattached               

01:50:03

236

4655

Iain

Crossley

Male

M40

Unattached               

01:50:06

237

4813

Bill

Pitman

Male

M

Unattached               

01:50:12

238

4685

Michael

Gill

Male

M

Unattached               

01:50:19

239

4872

Peter      

Curry

Male

M50

Cumberland AC

01:50:20

240

4615

Peter      

Whewell

Male

M50

North York Moors AC

01:50:27

241

4869

Victor

Kilgore

Male

M50

Cumberland AC

01:50:27

242

4588

Martin

Harrington

Male

M50

Chorley Harriers

01:50:37

243

4841

Yvonne

Wickham

Female

F40

Clayton Harriers

01:50:45

244

4689

Robin

Frost

Male

M

Unattached               

01:50:56

245

4543

Martin

Kettle

Male

M40

Giffock North

01:51:06

246

4636

Sue           

Booth

Female

F40

Cumberland AC

01:51:06

247

4690

Malcolm

Henderson

Male

M40

Unattached               

01:51:09

248

4755

Chris

Cant

Male

M40

Unattached               

01:51:14

249

4560

Gabrielle

Eastoe

Female

F50

Blengdale

01:51:21

250

4781

Denise

Tunstall

Female

F40

Teesdale AC

01:51:27

251

4681

Joseph

Thornton

Male

M50

Elvet Striders

01:51:49

252

4614

Gez

Todd

Male

M

Swaledale Road Runners                

01:52:06

253

4861

Ella

Towers

Female

F

Unattached               

01:52:16

254

4750

Jean

Robson

Female

F40

Annan and District AC

01:52:28

255

4642

Steven

Openshaw

Male

M

Unattached               

01:52:34

256

4611

David

Spicer

Male

M60

Northen Vets

01:52:47

257

4800

Lesley

Angell

Female

F40

Unattached               

01:53:08

258

4934

Sandra

Snape

Female

F40

Blackburn RR

01:53:49

259

4911

Ian

Addison

Male

M70

Kewsick AC

01:53:50

260

4529

John

Lewis

Male

M50

Cumberland AC

01:53:51

261

4662

Martin

Cowell

Male

M

Unattached               

01:53:57

262

4848

Karl

Fursey

Male

M

Black Combe Runners

01:53:59

263

4839

Gary

Johnson        

Male

M

Unattached               

01:54:17

264

4676

Sara

Dyer

Female

F40

Valley Striders

01:54:22

265

4509

John

Bertram

Male

M

Lancaster and Morecambe AC

01:54:31

266

4759

Polly

Lander

Female

F

Unattached               

01:54:35

267

4937

Philip

George

Male

M50

Unattached               

01:55:08

268

4575

Robert

Wilson

Male

M

Unattached               

01:55:11

269

4799

Malcolm

Bradley

Male

M60

Accrington Runners

01:55:21

270

4540

Paul

Thomas

Male

M

Unattached               

01:55:26

271

4521

Malcolm

Cliff

Male

M50

Meltham AC

01:55:27

272

4838

Higel

Stone

Male

M40

Herne Hill Harriers

01:56:04

273

4733

Anthony

Brear

Male

M

Unattached                

01:56:14

274

4852

Frederick

Goodwin

Male

M40

Unattached               

01:56:25

275

4619

Nicolas

Murphy

Male

M

Unattached               

01:56:27

276

4661

Ruth

Sweetland

Female

F

Swaledale Road Runners                

01:56:36

277

4613

Donna

Todd

Female

F

Swaledale Road Runners                

01:56:36

278

4908

Mike

Wilson

Male

M40

Helme Hill

01:56:48

279

4747

Andrew

Nelson

Male

M40

Unattached               

01:56:51

280

4805

Martin

Todman

Male

M50

Stratford on Avon AC

01:56:56

281

4891

Sarah

Arragon

Female

F

Unattached               

01:57:00

282

4564

Paul

Cutler

Male

M40

Billingham Marsh House

01:57:21

283

4775

John

Brettell

Male

M50

North Sheilds Polytechnic

01:57:28

284

4549

Andrew

Mcevoy

Male

M40

Unattached               

01:57:33

285

4510

Helen

Goodwin

Female

F

Accrington Runners

01:57:37

286

4535

Sue           

Smith

Male

M40

Totley AC

01:58:01

287

4693

Vic

Seed

Male

M40

Unattached               

01:58:31

288

4889

Joe

Pester

Male

M

Unattached               

01:58:31

289

4888

Christine

Wilson

Female

F

Unattached               

01:58:45

290

4646

Jon

Watts

Male

M40

Unattached               

01:58:48

291

4558

Alexis

Jones

Female

F

Unattached               

01:58:52

292

4866

Aaron

Milward

Male

M

Unattached               

01:59:30

293

4938

Lena

Curry

Female

F50

Cumberland AC

01:59:33

294

4783

Malcom

Fry

Male

M50

Unattached               

01:59:34

295

4931

Ayre

Yed

Male

M60

Cumberland AC

01:59:40

296

4612

Kate

Thompson

Female

F40

St Bedes AC

01:59:42

297

4760

Stephen

Moffat

Male

M40

Howgill Harriers

01:59:43

298

4806

Cheryl

Moffat

Female

F

Unattached               

01:59:43

299

4858

William

Drewe

Male

M

Unattached               

01:59:43

300

4705

Alan

Townsend

Male

M50

Unattached               

01:59:54

301

4585

Julie

Graham

Female

F40

Garstang

01:59:57

302

4865

John

Tully

Male

M

Quakers Running Club     

02:00:07

303

4531

Marian

Hunter

Female

F50

Swaledale Road Runners                

02:00:14

304

4629

Oonagh

Bathgate

Female

F40

Swaledale Road Runners                

02:00:21

305

4868

Graham

Banks

Male

M50

Cumberland AC

02:00:34

306

4797

Keith

Forrester

Male

M50

Cumberland AC

02:01:36

307

4912

S

Smith

Male

M

Unattached                

02:01:47

308

4632

Nicola

Latimer

Female

F

Unattached               

02:02:22

309

4563

Stephen

Shaw

Male

M40

Billingham Marsh House

02:02:32

310

4756

Anne-Marie

Ramsay

Female

F

Eden Runners              

02:02:34

311

4739

Jonny

Millatt

Male

M

Unattached               

02:02:42

312

4779

Chris

Chambers

Male

M40

Unattached               

02:03:05

313

4899

John

Allan

Male

M40

Accrington RR

02:03:30

314

4864

Neil

Henderson

Male

M40

Unattached               

02:03:41

315

4774

Alan

Hudson

Male

M50

Unattached               

02:05:10

316

4546

Jeremy

Makin

Male

M40

Quakers Running Club     

02:05:16

317

4627

Declan

Murray

Male

M40

Unattached               

02:05:30

318

4933

Charles

Booth

Male

M

Unattached               

02:05:36

319

4712

Carol

Harvey

Female

F40

Wigton RR

02:06:00

320

4618

Francis

Murphy

Male

M60

Unattached               

02:07:10

321

4574

Peter      

Duffy

Male

M40

Unattached               

02:07:37

322

4598

Andrew

Watson

Male

M40

Unattached               

02:07:37

323

4622

Chris

Jamieson

Male

M40

Burn Road Harriers

02:07:50

324

4935

Luiza

Bell

Female

F

Eden Runners

02:08:38

325

4763

Marjorie

Helm

Female

F50

Unattached               

02:08:59

326

4764

Tony

Helm

Male

M50

Unattached               

02:08:59

327

4508

Paul

Thomas

Male

M50

Leighton Fun Runners

02:13:01

328

4668

Glynn

Frith

Male

M

Evenwood

02:13:13

329

4675

Sue           

Hawker

Female

F

Keswick AC

02:14:36

330

4678

John

Wright

Male

M40

Helme Hill Runners

02:15:26

331

4928

Jeremy

Parkes

Male

M40

Unattached               

02:15:28

332

4804

Julie

Taberner

Female

F40

North Fylde

02:17:38

333

4871

Contact

Registration

Male

M

UNATTACHED

02:17:41

334

4803

William

Preston

Male

M50

Unattached               

02:18:27

335

4853

Glenys

Nutter

Female

F60

Swaledale Road Runners                

02:18:31

336

4596

Andy

Graham

Male

M

Unattached               

02:19:30

337

4638

Valerie

Armstrong

Female

F50

Unattached               

02:19:53

338

4639

Susan

Denham-Smith

Female

F

Keswick AC

02:20:24

339

4567

Alan

Thompson

Male

M60

Cook and District

02:21:21

340

4713

Ian

Harvey

Male

M40

Wigton RR

02:22:27

341

4792

Rosemary

Hilton

Female

F60

Road Runners Club        

02:22:53

342

4855

Nessie

Kirkbridge

Female

F40

Fife AC

02:23:05

343

4929

Dave

Heath

Male

M50

Unattached               

02:24:08

344

4625

Georgia

Snell

Female

F

Unattached               

02:24:44

345

4883

Dawn

Lock

Female

F60

Lytham St Annes RRC

02:26:00

346

4857

David

Thompson

Male

M

Unattached               

02:27:19

347

4520

Richard

Harding

Male

M

Unattached               

02:31:08

348

4597

Jim

Masson

Male

M40

Unattached                

02:32:46

349

4845

Ally

Morrison

Male

M

Unattached               

02:33:08

350

4846

Kenny

Kendal

Male

M

Unattached               

02:33:10

351

4762

Alec

Robe

Male

M50

North East Vets

02:40:04

352

4684

K

Baker

Male

M

Unattached               

02:43:03

353

4721

Catherine

Cockroft

Female

F

Unattached               

02:44:27

354

4722

Robert

Kenning

Male

M

Unattached               

02:44:28

355

4591

David

Leary

Male

M50

Unattached               

02:59:36