Cumbria Track League Results 28TH May 2011

Pos Christian Name Surname Time/dist Club AgeGroup M/F Event
U11 Boys 70m






1 Harry Bibby 10.6 Seaton U11 Boys 70m
2 Oliver Justin 10.7 Seaton U11 Boys 70m
3 Dan Abbott 11.3 Kendal U11 Boys 70m
4 Jack Rayson 11.3 Seaton U11 Boys 70m
5 Nathan Sumner 11.4 Eden U11 Boys 70m
6 Matt Paxton 11.5 Kendal U11 Boys 70m
U11 Boys 600m






1 Oliver Justin 1.58.7 Seaton U11 Boys 600m
2 Jake Whittaker 2.01.6 C Asp U11 Boys 600m
3 Tom Humphries 2.03.1 Eden U11 Boys 600m
4 Jake Cooper 2.06.5 B&FS U11 Boys 600m
5 Nathan Sumner 2.08.2 Eden U11 Boys 600m
6 Jake Muncaster 2.09.8 Copeland U11 Boys 600m
7 Jack Neilson 2.10.9 Eden U11 Boys 600m
8 Bradlie Edwards 2.12.5 B&FS U11 Boys 600m
9 Brad King 2.15.9 Ellen U11 Boys 600m
10 Jack Cuirtis 2.17.8 B&FS U11 Boys 600m
11 Matt Paxton 2.19.4 Kendal U11 Boys 600m
12 Mathew Rigg 2.19.7 B&FS U11 Boys 600m
13 Miles Davis 2.21.5 Eden U11 Boys 600m
14 Reigan Gresty 2.35.1 Ellen U11 Boys 600m
U11 Boys LJ






1 Oliver Justin 3.44 Seaton U11 Boys Long Jump
2 Nathan Sumner 3.42 Eden U11 Boys Long Jump
3 Harry Bibby 3.4 Seaton U11 Boys Long Jump
4 Jake Whittaker 3.28 C Asp U11 Boys Long Jump
5 Dan Abbott 3.25 Kendal U11 Boys Long Jump
6 Jack Neilson 3.09 Eden U11 Boys Long Jump
7 Jack Rayson 3.05 Seaton U11 Boys Long Jump
8 Jack Cunliffe 3.03 Kendal U11 Boys Long Jump
9 Mathew Rigg 2.89 B&FS U11 Boys Long Jump
10 Jake Cooper 2.88 B&FS U11 Boys Long Jump
11 Thomas Adams 2.88 Ellen U11 Boys Long Jump
12 Miles Davis 2.86 Eden U11 Boys Long Jump
13 Brad King 2.42 Ellen U11 Boys Long Jump
14 Matt Paxton 2.36 Kendal U11 Boys Long Jump
15 Bradlie Edwards 2.32 B&FS U11 Boys Long Jump
U11 Boys HJ






1 Harry Bibby 1.17 Seaton U11 Boys High Jump
2 Dan Abbott 1.1 Kendal U11 Boys High Jump
3 Jack Rayson 1.05 Seaton U11 Boys High Jump
4 Thomas Adams 1 Ellen U11 Boys High Jump
5 Jack Cunliffe 1 Kendal U11 Boys High Jump
6 Brad King 0.9 Ellen U11 Boys High Jump
U11 Boys 4*100 Relay






1 Eden Relay Team 69.4 Eden U11 Boys Relay
2 B&FS Relay Team 71.5 B&FS U11 Boys Relay








U11 Girls 70m






1 Lauren Parr 10.8 Seaton U11 Girls 70m
2 Rebecca Keen 10.9 B&FS U11 Girls 70m
3 Kirsten Miller 11.5 Ellen U11 Girls 70m
4 Tara Simpson-Sullivan 11.6 Eden U11 Girls 70m
5 Ellie Holden 11.9 Kendal U11 Girls 70m
U11 Girls 600m






1 Rebecca Keen 2.08.1 B&FS U11 Girls 600m
2 Olivia Mason 2.10.0 Seaton U11 Girls 600m
3 Samantha Bland 2.10.0 Kendal U11 Girls 600m
4 Melissa Sproul 2.10.0 Kendal U11 Girls 600m
5 Hannah Jefferson 2.10.9 B&FS U11 Girls 600m
6 Ellie Holden 2.18.6 Kendal U11 Girls 600m
7 Lauren Parr 2.27.0 Seaton U11 Girls 600m
8 Molly Amison 2.28.4 B&FS U11 Girls 600m
9 Hermione Evans 2.29.0 Eden U11 Girls 600m
10 Molly Rudkin 2.30.7 Eden U11 Girls 600m
11 Mia Simpson-Sullivan 2.31.6 Eden U11 Girls 600m
12 Jasmine Matier 2.46.6 Eden U11 Girls 600m
U11 Girls LJ






1 Rebecca Keen 3.37 B&FS U11 Girls Long Jump
2 Hannah Jefferson 3.18 B&FS U11 Girls Long Jump
3 Jane Brass 3.09 Eden U11 Girls Long Jump
4 Lauren Parr 3.02 Seaton U11 Girls Long Jump
5 Alice Christy 3 Eden U11 Girls Long Jump
6 Molly Amison 3 B&FS U11 Girls Long Jump
7 Tara Simpson-Sullivan 2.9 Eden U11 Girls Long Jump
8 Esme Davies 2.87 Eden U11 Girls Long Jump
9 Melissa Sproul 2.55 Kendal U11 Girls Long Jump
10 Ellie Holden 2.5 Kendal U11 Girls Long Jump
11 Jasmine Matier 2.42 Eden U11 Girls Long Jump
12 Kirsten Miller 2.37 Ellen U11 Girls Long Jump
13 Hermione Evans 2.25 Eden U11 Girls Long Jump
14 Sophie Humes 2.22 Seaton U11 Girls Long Jump
15 Mia Simpson-Sullivan 1.97 Eden U11 Girls Long Jump
U11 Girls HJ






1 Esme Davies 1.05 Eden U11 Girls High Jump
2 Tara Simpson-Sullivan 1 Eden U11 Girls High Jump
3 Jane Brass 0.95 Eden U11 Girls High Jump
3 Molly Rudkin 0.95 Eden U11 Girls High Jump
5 Alice Christy 0.95 Eden U11 Girls High Jump
U11 G 4*100 Relay






1 Eden Relay Team 72.1 Eden U11 Girls Relay








U13 Boys 80m






1 Joe Wilkinson 11.8 B&FS U13 Boys 80m
2 Jacob Aubrey 12.1 Kendal U13 Boys 80m
3 Reece Stalker 12.5 Copeland U13 Boys 80m
4 Jonty Dacre 12.7 B&FS U13 Boys 80m
5 Robbie Sproul 12.9 Kendal U13 Boys 80m
6 Sebastian Thompson 13.5 Kendal U13 Boys 80m
U13 Boys 150m






1 Joe Wilkinson 21.8 B&FS U13 Boys 150m
2 Harry Nixon 21.9 Border U13 Boys 150m
3 Luke Ray 23.7 Seaton U13 Boys 150m
4 Sebastian Thompson 24.6 Kendal U13 Boys 150m
5 Haydn Wilson 25.2 Eden U13 Boys 150m
6 Elliot Matier 25.5 Eden U13 Boys 150m
U13 Boys 800m






1 Elliot Matier 2.38.1 Eden U13 Boys 800m
2 Ross Groves 2.41.5 C Asp U13 Boys 800m
3 Alex Birkett 2.53.5 Kendal U13 Boys 800m
4 Jonty Dacre 3.01.6 B&FS U13 Boys 800m
5 Tom Ford 3.16.2 Eden U13 Boys 800m
6 Reece Stalker 3.18.9 Copeland U13 Boys 800m
7 Aaron Campbell 3.52.2 C Asp U13 Boys 800m
U13 Boys LJ






1 Jacob Aubrey 3.8 Kendal U13 Boys Long Jump
2 Connor Faulder 3.53 Ellen U13 Boys Long Jump
3 Haydn Wilson 3.49 Eden U13 Boys Long Jump
4 Jonty Dacre 3.46 B&FS U13 Boys Long Jump
5 Ross Groves 3.45 C Asp U13 Boys Long Jump
6 Alex Birkett 3.35 Kendal U13 Boys Long Jump
7 Elliot Matier 3.35 Eden U13 Boys Long Jump
8 Sebastian Thompson 3.27 Kendal U13 Boys Long Jump
9 Matthew Ridley 3.13 Ellen U13 Boys Long Jump
10 Owen McCory 3.13 Border U13 Boys Long Jump
11 Tom Ford 3.05 Eden U13 Boys Long Jump
12 Robbie Sproul 3 Kendal U13 Boys Long Jump
13 Luke Ray 2.99 Seaton U13 Boys Long Jump
14 Joel Parkinson 2.56 Eden U13 Boys Long Jump
15 Luke Evans 2.28 Eden U13 Boys Long Jump
U13 Boys HJ






1 Connor Faulder 1.15 Ellen U13 Boys High Jump
2 Luke Evans 1.1 Eden U13 Boys High Jump
3 Ross Groves 1.05 C Asp U13 Boys High Jump
4 Joshua Campbell 1.05 B&FS U13 Boys High Jump
U13 Boys Javelin






1 Scott Wilson 30.21 C Asp U13 Boys Javelin
2 Jacob Aubrey 26.57 Kendal U13 Boys Javelin
3 Harry Nixon 23.06 Border U13 Boys Javelin
4 Owen McCory 20.53 Border U13 Boys Javelin
5 Robbie Sproul 17.4 Kendal U13 Boys Javelin
6 Joel Parkinson 17.38 Eden U13 Boys Javelin
7 Matthew Dorricott 11.41 Copeland U13 Boys Javelin
U13 Boys Discus






1 Scott Wilson 16.48 C Asp U13 Boys Discus
2 Aaron Campbell 6.83 C Asp U13 Boys Discus
U13 Boys Shot






1 Scott Wilson 7.22 C Asp U13 Boys Shot
2 Harry Nixon 6.98 Border U13 Boys Shot
3 Joe Wilkinson 5.43 B&FS U13 Boys Shot
4 Matthew Dorricott 4.97 Copeland U13 Boys Shot
5 Aaron Campbell 2.65 C Asp U13 Boys Shot
U13 Boys 4*100 Relay






1 Kendal Relay Team 63.6 Kendal U13 Boys Relay
2 Eden Relay Team 66.8 Eden U13 Boys Relay
U13 Girls 80m






1 Alexandra Hutton 11.8 Ellen U13 Girls 80m
2 Hannah McGarry 11.9 Seaton U13 Girls 80m
3 Megan Durham 12.2 Seaton U13 Girls 80m
4 Harriet Gomme 12.2 Copeland U13 Girls 80m
5 Ellena Hayhurst 12.3 Eden U13 Girls 80m
6 Amy Wood 12.4 Kendal U13 Girls 80m
7 Katie Woof 12.4 Kendal U13 Girls 80m
U13 Girls 150m






1 Manon Gillon 21.6 Stewartry U13 Girls 150m
2 Alexandra Hutton 21.8 Ellen U13 Girls 150m
3 Olivia Ekebugo 23 B&FS U13 Girls 150m
4 Amy Wood 23.2 Kendal U13 Girls 150m
5 Alice Bell 24.6 Stewartry U13 Girls 150m
6 Georgia Cooper 24.6 B&FS U13 Girls 150m
U13 Girls 800m






1 Cerys Atkinson 2.46.6 Seaton U13 Girls 800m
2 Ashlyn Holliday 2.48.6 Seaton U13 Girls 800m
3 Katherine Lawson 2.54.3 Kendal U13 Girls 800m
4 Laura Moore 2.55.0 Seaton U13 Girls 800m
5 Emma Wright 2.55.0 C Asp U13 Girls 800m
6 Nimah Hedley 2.55.4 Seaton U13 Girls 800m
7 Georgia Cooper 3.05.5 B&FS U13 Girls 800m
8 Harriet Gomme 3.07.1 Copeland U13 Girls 800m
9 Verity Evans 3.16.1 Eden U13 Girls 800m
U13 Girls LJ






1 Alexandra Hutton 4.05 Ellen U13 Girls Long Jump
2 Hannah McGarry 3.9 Seaton U13 Girls Long Jump
3 Katie Woof 3.83 Kendal U13 Girls Long Jump
4 Amy Wood 3.75 Kendal U13 Girls Long Jump
5 Ellena Hayhurst 3.75 Eden U13 Girls Long Jump
6 Ellen Fisher 3.6 Ellen U13 Girls Long Jump
7 Ashlyn Holliday 3.56 Seaton U13 Girls Long Jump
8 Andrea Kellet 3.3 Seaton U13 Girls Long Jump
9 Megan Durham 3.29 Seaton U13 Girls Long Jump
10 Verity Evans 3.22 Eden U13 Girls Long Jump
11 Annie Lindsay 3.07 Kendal U13 Girls Long Jump
12 Emily Petrie 3.01 Eden U13 Girls Long Jump
13 Olivia Simpson 2.96 Eden U13 Girls Long Jump
14 Katherine Lawson 2.95 Kendal U13 Girls Long Jump
15 Holly Adams 2.91 Ellen U13 Girls Long Jump
16 Seren Parkman 2.79 Kendal U13 Girls Long Jump
17 Jenny Wong 2.77 Copeland U13 Girls Long Jump
18 Sophie Fisher 2.63 Eden U13 Girls Long Jump
19 Sarah Tweddle 2.24 Copeland U13 Girls Long Jump
U13 Girls HJ






1 Hannah McGarry 1.36 Seaton U13 Girls High Jump
2 Ellena Hayhurst 1.2 Eden U13 Girls High Jump
3 Olivia Ekebugo 1.15 B&FS U13 Girls High Jump
4 Emily Petrie 1.1 Eden U13 Girls High Jump
U13 Girls Javelin






1 Ellie-Jo Doran 24.06 C Asp U13 Girls Javelin
2 Catriona Pringle 14.6 Stewartry U13 Girls Javelin
3 Emily Petrie 13.14 Eden U13 Girls Javelin
4 Olivia Simpson 9.28 Eden U13 Girls Javelin
U13 Girls Discus






1 Catriona Pringle 19.59 Stewartry U13 Girls Discus
U13 Girls Shot






1 Ellie-Jo Doran 6.8 C Asp U13 Girls Shot
2 Catriona Pringle 6.62 Stewartry U13 Girls Shot
3 Katie Woof 6.34 Kendal U13 Girls Shot
4 Holly Adams 4.97 Ellen U13 Girls Shot
5 Katherine Lawson 4.1 Kendal U13 Girls Shot
U13 Girls Relay






1 Seaton Relay Team 61.3 Seaton U13 Girls Relay
2 Kendal Relay Team 65.9 Kendal U13 Girls Relay
3 Eden Relay Team 70.2 Eden U13 Girls Relay








U15 Boys 100m






1 Ben Abbott 12.8 Kendal U15 Boys 100m
2 Jed Jones 13.1 Seaton U15 Boys 100m
3 Joseph Gomme 14.1 Copeland U15 Boys 100m
4 James Atkinson 14.5 Seaton U15 Boys 100m
5 Thomas Robinson 15.3 Copeland U15 Boys 100m
U15 Boys 200m






1 Dominic Stamper 26.1 Copeland U15 Boys 200m
2 James Atkinson 29.5 Seaton U15 Boys 200m
U15 Boys 400m






1 Dominic Stamper 57.2 Copeland U15 Boys 400m
2 William Fisher 70.3 Kendal U15 Boys 400m
U15 Boys 1500m






1 James Curtis 4.57.9 B&FS U15 Boys 1500m
2 Ciaran Campbell 5.02.4 C Asp U15 Boys 1500m
U15 Boys LJ






1 Ben Abbott 5 Kendal U15 Boys Long Jump
2 Dominic Stamper 4.8 Copeland U15 Boys Long Jump
3 Jed Jones 4.2 Seaton U15 Boys Long Jump
4 James Curtis 4.11 B&FS U15 Boys Long Jump
5 Joseph Gomme 4.01 Copeland U15 Boys Long Jump
6 James Atkinson 3.93 Seaton U15 Boys Long Jump
7 Harry Stockdale 3.91 Seaton U15 Boys Long Jump
8 William Fisher 3.79 Kendal U15 Boys Long Jump
9 Thomas Robinson 3.6 Copeland U15 Boys Long Jump
U15 Boys HJ






1 Harry Stockdale 1.4 Seaton U15 Boys High Jump
2 Ben Abbott 1.35 Kendal U15 Boys High Jump
U15 Boys Javelin






1 Tom Norton 27.46 Kendal U15 Boys Javelin
2 Stan McNulty 19.1 Kendal U15 Boys Javelin
3 Brad Stalker 16.71 Copeland U15 Boys Javelin
4 George Bibby 16.38 Seaton U15 Boys Javelin
5 Ciaran Campbell 13.5 C Asp U15 Boys Javelin
U15 Boys Discus






1 Kyle Stalker 23.56 Copeland U15 Boys Discus
2 Tom Norton 22.5 Kendal U15 Boys Discus
3 Stan McNulty 16.37 Kendal U15 Boys Discus
4 George Bibby 16.19 Seaton U15 Boys Discus
U15 Boys Shot






1 Kyle Stalker 8.89 Copeland U15 Boys Shot
2 Stan McNulty 7.29 Kendal U15 Boys Shot
3 George Bibby 7.15 Seaton U15 Boys Shot
4 Tom Norton 6.75 Kendal U15 Boys Shot
5 William Fisher 6.05 Kendal U15 Boys Shot
6 Brad Stalker 5.36 Copeland U15 Boys Shot
7 Ciaran Campbell 3.99 C Asp U15 Boys Shot
U15 Boys 4*100 Relay






1 Copeland Relay Team 55.8 Copeland U15 Boys Relay
2 Kendal Relay Team 56 Kendal U15 Boys Relay








U15 Girls 100m






1 Georgie Smith 14 Seaton U15 Girls 100m
2 Katie Jo Clark 14.2 Ellen U15 Girls 100m
3 Rosie Groves 14.2 C Asp U15 Girls 100m
4 Abbie Hempsall 14.3 B&FS U15 Girls 100m
5 Milly Morgan- Mythen 15.4 Kendal U15 Girls 100m
U15 Girls 200m






1 Tania Wilson 29 Seaton U15 Girls 200m
2 Georgie Smith 29.1 Seaton U15 Girls 200m
3 Abbie Hempsall 29.6 B&FS U15 Girls 200m
4 Katie Jo Clark 29.8 Ellen U15 Girls 200m
5 Tasmin Crook 30.3 B&FS U15 Girls 200m
6 Milly Morgan- Mythen 30.6 Kendal U15 Girls 200m
U15 Girls 1500m






1 Rebecca Buchanan 5.33.1 C Asp U15 Girls 1500m
2 Sarah Bell 5.49.0 Stewartry U15 Girls 1500m
3 Clare Petrie 6.14.5 Eden U15 Girls 1500m
4 Tasmin Crook 6.20.5 B&FS U15 Girls 1500m
U15 Girls LJ






1 Anastasia Towers 4.09 Seaton U15 Girls Long Jump
2 Rosie Groves 3.92 C Asp U15 Girls Long Jump
3 Rona Mccann 3.9 Kendal U15 Girls Long Jump
4 Megan Featherstone 3.69 Ellen U15 Girls Long Jump
5 Keeley Holliday 3.64 Seaton U15 Girls Long Jump
6 Emma Jane Peacock 3.61 Eden U15 Girls Long Jump
7 Harriet Wigginton 3.53 Seaton U15 Girls Long Jump
8 Clare Petrie 3.22 Eden U15 Girls Long Jump
9 Megan Heuchan 2.96 Stewartry U15 Girls Long Jump
10 Courtney Gresty 2.74 Ellen U15 Girls Long Jump
U15 Girls HJ






1 Milly Morgan- Mythen 1.35 Kendal U15 Girls High Jump
2 Rona Mccann 1.2 Kendal U15 Girls High Jump
U15 Girls Javelin






1 Rebecca Buchanan 17.12 C Asp U15 Girls Javelin
2 Tania Wilson 17.12 Seaton U15 Girls Javelin
3 Emma Jane Peacock 16.14 Eden U15 Girls Javelin
4 Keeley Holliday 15.51 Seaton U15 Girls Javelin
5 Alison Pringle 14.69 Stewartry U15 Girls Javelin
6 Jade Miller 13.35 Ellen U15 Girls Javelin
7 Megan Featherstone 12.02 Ellen U15 Girls Javelin
U15 Girls Discus






1 Jade Miller 15.93 Ellen U15 Girls Discus
2 Alison Pringle 15.3 Stewartry U15 Girls Discus
3 Keeley Holliday 14.29 Seaton U15 Girls Discus
4 Emma Jane Peacock 12.67 Eden U15 Girls Discus
U15 Girls Shot






1 Tania Wilson 7.67 Seaton U15 Girls Shot
2 Jade Miller 6.97 Ellen U15 Girls Shot
3 Alison Pringle 6.28 Stewartry U15 Girls Shot
4 Anastasia Towers 5.98 Seaton U15 Girls Shot
U15 Girls 4*100 Relay






1 Seaton Relay Team 57.8 Seaton U15 Girls Relay
2 Ellen Relay Team 64.2 Ellen U15 Girls Relay








U17 Mens 100m






1 Adam Muncaster 12.1 Copeland U17 Mens 100m
2 Cameron Mitchell 12.2 Ellen U17 Mens 100m
3 Sam Paton 12.6 Ellen U17 Mens 100m
4 Chris Williams 12.9 Seaton U17 Mens 100m
U17 Mens 200m






1 Cameron Mitchell 25.2 Ellen U17 Mens 200m
2 Chris Williams 27.1 Seaton U17 Mens 200m
U17 Mens 400m






1 Ross Campbell 63.4 B&FS U17 Mens 400m
U17 Mens 1500m






1 Ross Campbell 4.31.8 B&FS U17 Mens 1500m
U17 Mens LJ






1 Cameron Mitchell 5.17 Ellen U17 Mens Long Jump
2 Chris Williams 4.81 Seaton U17 Mens Long Jump
3 Adam Muncaster 4.77 Copeland U17 Mens Long Jump
4 Sam Paton 4.5 Ellen U17 Mens Long Jump
U17 Mens Shot






1 Adam Muncaster 8.67 Copeland U17 Mens Shot








U17 Women 100m






1 Emily Cummings 13.1 Seaton U17 Women 100m
2 Shelby Hawkins 14.3 Seaton U17 Women 100m
3 Heather Ramsay 14.3 Kendal U17 Women 100m
4 Carys Barton 14.6 B&FS U17 Women 100m
U17 Women 200m






1 Rebecca Garnett 30 Kendal U17 Women 200m
2 Kayleigh Longstaff 30.4 Seaton U17 Women 200m
3 Carys Barton 30.4 B&FS U17 Women 200m
4 Heather Ramsay 30.6 Kendal U17 Women 200m
5 Bethan Lloyd 30.7 Copeland U17 Women 200m
U17 Women 300m






1 Charlotte Kennedy 44.8 C Asp U17 Women 300m
2 Grace Ifere 46.1 C Asp U17 Women 300m
3 Amy Bowes 46.9 Copeland U17 Women 300m
4 Ceri Storer 49.5 Copeland U17 Women 300m
5 Jacqueline Pringle 50 Stewartry U17 Women 300m
6 Flora Blackburn 50.7 Eden U17 Women 300m
7 Kayleigh Longstaff 51 Seaton U17 Women 300m
8 Sarah Beattie 53.2 Seaton U17 Women 300m
9 Allysia Hine 55.9 Kendal U17 Women 300m
10 Hannah Stanway 57.7 B&FS U17 Women 300m
U17 Women 1500m






1 Rachel Weild 5.29.1 C Asp U17 Women 1500m
2 Sarah Beattie 5.30.3 Seaton U17 Women 1500m
3 Amy Bowes 5.45.0 Copeland U17 Women 1500m
4 Hannah Stanway 6.01.0 B&FS U17 Women 1500m
U17 Wome LJ






1 Emily Cummings 4.86 Seaton U17 Women Long Jump
2 Shelby Hawkins 4.43 Seaton U17 Women Long Jump
3 Carys Barton 4.09 B&FS U17 Women Long Jump
4 Jacqueline Pringle 4.07 Stewartry U17 Women Long Jump
5 Eleanor Holme 3.72 Eden U17 Women Long Jump
6 Allysia Hine 3.72 Kendal U17 Women Long Jump
7 Flora Blackburn 3.72 Eden U17 Women Long Jump
8 Cait Moore 3.55 Copeland U17 Women Long Jump
9 Hannah Stanway 2.96 B&FS U17 Women Long Jump
U17 Wome HJ






1 Emily Cummings 1.7 Seaton U17 Women High Jump
2 Amy Bowes 1.5 Copeland U17 Women High Jump
3 Ceri Storer 1.35 Copeland U17 Women High Jump
4 Rachel King 1.2 Ellen U17 Women High Jump
U17 Women Javelin






1 Natasha Wilson 35.89 C Asp U17 Women Javelin
2 Heather Ramsay 21.52 Kendal U17 Women Javelin
3 Jade Screen 17.8 Kendal U17 Women Javelin
4 Jacqueline Pringle 16.53 Stewartry U17 Women Javelin
5 Rachel King 12.75 Ellen U17 Women Javelin
U17 Women Discus






1 Jade Screen 17.52 Kendal U17 Women Discus
2 Bethan Lloyd 16.55 Copeland U17 Women Discus
3 Rebecca Garnett 15.69 Kendal U17 Women Discus
4 Allysia Hine 14.88 Kendal U17 Women Discus
U17 Women Shot






1 Natasha Wilson 8.93 C Asp U17 Women Shot
2 Kayleigh Longstaff 7.23 Seaton U17 Women Shot
3 Jade Screen 6.58 Kendal U17 Women Shot
4 Flora Blackburn 6.2 Eden U17 Women Shot
5 Eleanor Holme 5.32 Eden U17 Women Shot
U17 Women Relay






1 Seaton Relay Team 55.6 Seaton U17 Women Relay
2 Copeland Relay Team 58.2 Copeland U17 Women Relay
3 Kendal Relay Team 58.4 Kendal U17 Women Relay








U20 Men 100m






1 Oliver Lithgow 11.6 Seaton U20 Mens 100m
2 Josh Oldham 11.7 Copeland U20 Mens 100m
3 James Simpson 12.2 B&FS U20 Mens 100m
U20 Men 200m






1 Oliver Lithgow 23.6 Seaton U20 Mens 200m
2 James Simpson 24.7 B&FS U20 Mens 200m
U20 Men 400m






1 Oliver Lithgow 51.7 Seaton U20 Mens 400m
2 Nathan Thompson 58.3 Seaton U20 Mens 400m
U20 Men 1500m






1 Nathan Thompson 4.26.1 Seaton U20 Mens 1500m
U20 Men Shot






1 Josh Oldham 7.92 Copeland U20 Mens Shot
2 Nathan Thompson 7.15 Seaton U20 Mens Shot








U20 Women 100m






1 Lara Turner 13.6 Seaton U20 Women 100m
2 Kim Hawkins 13.7 Seaton U20 Women 100m
U20 Women 200m






1 Lara Turner 27.7 Seaton U20 Women 200m
2 Katy Brown 28.6 Stewartry U20 Women 200m
3 Kim Hawkins 29.1 Seaton U20 Women 200m
U20 Women 400m






1 Katy Brown 63.2 Stewartry U20 Women 400m
2 Tessa Stockdale 68.5 Seaton U20 Women 400m
3 Emma Moore 76.5 Seaton U20 Women 400m
U20 Women 1500m






1 Emma Moore 5.48.1 Seaton U20 Women 1500m
U20 Women LJ






1 Kim Hawkins 4.21 Seaton U20 Women Long Jump
2 Lara Turner 4.18 Seaton U20 Women Long Jump
U20 Women HJ






1 Tessa Stockdale 1.4 Seaton U20 Women High Jump
U20 Women Javelin






1 Tessa Stockdale 19.63 Seaton U20 Women Javelin
U20 Women 4*100 Relay






1 Seaton Relay Team 55.6 Seaton U20 Women Relay